Çatı Ses Yalıtımı uygulama Ustası İstanbul 0530 153 78 60

Çağrı Merkezimiz 0536 692 51 95
Zaloğlu yapı İnşaat
0530 153 78 60

Çatı Ses Yalıtımı uygulama Ustası İstanbul 0530 153 78 60
24/01/2016 Facebook Twitter LinkedIn Google+ ÇATI YAPIMI HAKKINDA
cati-ses-yalitimi-1
Çatı Ses Yalıtımı uygulama Ustası İstanbul 0530 153 78 60 SES İZOLASYONU

Ses dalgalarını indirgemek için, akustik yalıtkanlar.
Bir malzeme her anlamda yalıtkan olmayabilir. Örneğin, elmas mükemmel bir elektrik yalıtkanı iken, çok kötü bir ısı yalıtkanıdır. Sentetik haldeki saf elmas, ısıyı bakırdan daha iyi iletir ve oda sıcaklığında bilinen en iyi ısıl iletkenlik katsayısına sahip katı malzemelerden biridir. Yani oda sıcaklığında bilinen en kötü yalıtkanlardan biridir.

Isı, doğal olarak yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru akar ve direncin en az olduğu yol boyunca en fazla ısı akışı oluşur. Yüksek sıcaklık bölgesinin yanından, düşük sıcaklık bölgesine bir sıcaklık gradyeni oluşur. Isıl yalıtım, sıcaklık gradyeni içinden olan ısı akışını düşürerek, sıcaklık gradyenini korur.

Büyük alet/araçların birçoğunda yalıtım yer alır. Örneğin, fırınlarda, soğutucularda, dondurucularda ve su ısıtıcılarında. Çoğu halde, yalıtım çevreye olan ısı kaybını engellemeye yarar. Diğer hallerde ise, çevreden gelen ısıya karşı koruma sağlar.

Çatı Ustası Çatı Tamiri Duvar Ustası İstanbul ÇAtı Tadilat yapı inşaat yaptığı çalışmalarda İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır

SES YALITIMI NERELERDE YAPILMALIDIR

Çatı Ustası Çatı Tamiri Duvar Ustası İstanbul ÇAtı Tadilatyapı inşaat yaptığı çalışmalarda Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda; Kütüphane, okul, hastane, yurt, otel, vb.
Çatı Ustası Çatı Tamiri Duvar Ustası İstanbul ÇAtı Tadilat yapı inşaat yaptığı çalışmalarda Çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlarda; jeneratör, hidrofor, kalorifer, yüksek ses düzeyine sahip eğlence yerleri vb.
Çatı Ustası Çatı Tamiri Duvar Ustası İstanbul ÇAtı Tadilat yapı inşaat yaptığı çalışmalarda Kullanım koşulu sese bağlı alanlarda; Sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, TV ve ses kayıt stüdyosu vb. yapılmalıdır.
Ses yalıtımında nelere dikkat edilmelidir ?

NOKTA yapı inşaat yaptığı çalışmalarda Yapıyı planlarken ses yalıtımına çok dikkat edilmelidir. Ayrıca yapıların duvar, döşeme, tavan, cam ve doğrama gibi elemanları belirlenirken ses yalıtım özelliği yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır. Ses yalıtım malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir.